Jak wybrać odpowiednie łóżko do sypialni?

W sypialni spędzamy znaczną część naszego życia, dlatego wybór odpowiedniego łóżka ma ogromne znaczenie. To miejsce, w którym regenerujemy siły po dniu pełnym wyzwań, relaksujemy się i śpimy, dlatego warto zadbać o komfort, funkcjonalność i styl tego kluczowego elementu wyposażenia sypialni. Wybór łóżka nie jest zawsze prosty, ponieważ na rynku jest wiele różnych modeli, rozmiarów i stylów do wyboru. W naszym najnowszym wpisie na blogu dowiesz się, jak wybrać idealne łóżko do Twojej sypialni, uwzględniając zarówno Twoje indywidualne preferencje, jak i praktyczne potrzeby. Odkryjmy razem, jak stworzyć miejsce, które zapewni Ci spokojny sen i estetyczną przyjemność każdego dnia.

Dobór odpowiedniego rozmiaru łóżka

Kolejną kwestią powinna być wielkość i układ pokoju oraz łóżka. Zbyt mały materac może powodować niepożądane uderzenia w partnerów i ciasne ułożenie ciała oraz odwrotnie, zbyt duże łóżko zajmuje niepotrzebnie miejsce w sypialni.

Łóżka podwójne zaczynają się od rozmiaru 140×200, a kończą na 200×200. 140×200 jest dobrym rozwiązaniem dla osób z  ograniczoną przestrzenią w sypialni. Jeśli jednak planujesz dzielić łóżko z inną osobą (w tym ze zwierzętami lub dziećmi), warto zainwestować w większe łóżko, aby każdy miał wystarczająco dużo miejsca. Pamiętaj również, że podane wymiary to wielkość materaca, czyli wymiary wewnętrze łóżka. Zewnętrze wymiary zależne są od modelu łóżka, każdy producent podaje dokładne dane w specyfikacji produktu. Pamiętaj o wcześniejszym zapisaniu wymiarów sypialni! 

Wybór odpowiedniego materaca

Sen ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia. Aby zapewnić sobie spokojny sen, niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniego materaca. Twardsze materace oferują niezbędne wsparcie przez całą noc i zwiększają ogólny komfort, dlatego mądrze jest wypróbować różne modele, aby określić, jaka twardość jest dla Ciebie najbardziej uspokajająca. Materace dostępne na rynku posiadają rdzeń ze sprężyn kieszeniowych, pianek lub lateksu. Wybór składu zależy od preferencji, budżetu oraz problemów zdrowotnych. 

Łóżko dla seniorów i osób z problemami zdrowotnymi

Jednym z podstawowych czynników wpływających na komfort łóżka jest wysokość jego ramy. Zbyt wysokie łóżko może utrudniać wchodzenie i wychodzenie osobom mającym problemy z poruszaniem się, natomiast zbyt niskie może sprawić, że poczujesz się, jakbyś tonął pod pościelą.

Łóżka drewniane z tapicerowanym zagłówkiem 

Zastanów się jaki chcesz mieć zagłówek. Jego obecność nadaje pomieszczeniu atmosferę kompletności, zapewniając jednocześnie dodatkowe wsparcie pleców i szyi oraz chroniąc przed uszkodzeniem ścian. Niektóre ramy łóżek są wyposażone w drewniane zagłówki, podczas gdy inne posiadają zagłówki tapicerowane. Te drugie są znacznie wygodniejsze i będą praktyczniejsze jeżeli lubisz spędzać czas na czytaniu w łóżku, czy oglądaniu telewizji. 

Postaw na solidną konstrukcję

Ramy łóżek stanowią solidną podstawę dla materaca, dlatego tak ważne jest, aby wybrać łóżko o solidnej konstrukcji. Lite drewno lub metal zapewnią większe wsparcie i trwalsze. W przypadku łóżek z forniru, mdfu itp. materiałów z czasem uciążliwe staję się skrzypienie, chwianie elementów. Takie sytuacje zaburzają spokojny sen co w efekcie końcowym wpływa na złe samopoczucie. 

Solidne łóżka od rozmiaru 120x200cm wzwyż powinny posiadać „piątą nogę”, czyli listwę przebijającą przez środek konstrukcji. Służy ona  do podparcia całej konstrukcji i zwiększania żywotności łóżka. Dodatkowo ważnym elementem jest porządny stelaż elastyczny w którym listwy nie będą wypadać i stworzą stabilne podparcie.

Design łóżek do sypialni

Wybierając styl łóżka, musisz wybrać pomiędzy projektami klasycznymi lub współczesnymi. Tradycyjne łóżka często charakteryzują się frezowanymi detalami, podczas gdy współczesne łóżka charakteryzują się eleganckimi liniami i minimalnymi wykończeniami. Na rynku oferta łóżek oraz kompletnych sypialni jak kolekcja Sycylia jest ogromna, kieruj się własnymi preferencjami stylistycznymi oraz dobierz model współgrający z aranżacją sypialni. 

Budżet 

Cena jest często jednym z kluczowych czynników przy zakupie łóżka, jednak znalezienie doskonałego łóżka i materaca za uczciwą cenę wymaga znacznie więcej niż tylko zmieszczenia się w ramach budżetu. Znalezienie wyjątkowego łóżka wymaga uwzględnienia także aspektów konstrukcyjnych i projektowych. Lepszy materiał, solidniejsza konstrukcja będą wymagały większego nakładu finansowego.

Najlepsze łóżko do sypialni

Wybór ramy łóżka może mieć ogromny wpływ na styl Twojej sypialni. Istnieje wiele opcji do rozważenia, od klasycznych łóżek, po nowoczesne łóżka z nogami w kształcie płóz. Modele mogą być  wykonane z drewna lub metalu, a także z forniru, czy sklejki. Pamiętaj, aby wybrać coś odpowiedniego zarówno do stylu, jak i wystroju Twojego pokoju!

Koszyk podgląd
Scroll to Top